Tesseraktus

Tesseraktus
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Stalowa Wola
Utworów:
8
Oglądany:
2617 razy
iDesk:
www.myspace.com/tesseraktus
Założenie konta:
9 maja 2009
Ostatnia aktualizacja:
23 sierpnia 2011
Początki zespołu sięgają zimy roku 2006, kiedy to Tomasz Zawadzki( perkusja) i Paweł Mucha( gitara solowa) rozwiązali formację "Margines" i podjęli próbę zmontowania nowej kapeli na rzecz tworzenia bardziej wyrafinowanej muzyki. Po krótkim czasie do zespołu dołączył basista -Tomasz Kowal( wczesniej Delusion) i powstało trwałe trio.

Zespół tworzył nowy materiał, ale także poszukiwał nowych brzmień. Zaczęło się najprościej-od klawiszy, ale dośc szybko zrezygnowano z takiej opcji. Następnie rozpoczęły się poszukiwania wokalu. Szcześliwym zbiegiem okoliczności do składu dołączył.... skrzypek-Adrian Małek i od tego momentu można mówić o powstaniu prawdziwego Tesseraktu. Zespół postanowił świadomie zrezygnować z wokalu na rzecz skrzypiec, uświadamiając sobie przy okazji, że rezygnacja z wokalu daje im dużo większe możliwości wykorzystania instrumentów w swojej muzyce.

Od początku zespołowi przyświecała idea tworzenia muzyki progresywnej. Muzycy nie za bardzo chcieli trzymać się standardów i brzmień typowych dla tego gatunku, co zresztą starają się do dzisiaj. Oczywiście nie można powiedzieć, że nie czerpią inspiracji z innych kapel. Można by tu wymienić np. Dream Theater, Rush, Yes, Liquid Tension Experiment, Planet X i tym podobne. Zawsze jednak zespół starał się trzymać własnej idei i dzięki wspólnym wysiłkom udało się dojść do miejsca, w którym zaczyna krystalizować się ostateczne brzmienie i styl.

Końcem roku 2008 zespół nagrał debiutancki album " The Unknown" i w pełni udostępnił go w sieci. Płyte można pobrać z profilu myspace zespołu (link na końcu "historii zespołu).

Z przyjemnością informujemy że wszystkie utwory z debiutanckiego albumu zespołu TESSERAKT - " The Unknown " znalazły się w polskiej, a także międzynarodowej reedycji jednego z największych hitów ostatnich lat w świecie gier komputerowych - gry "Wiedźmin". Utwory będzie można znależć bezpośrednio na płycie z materiałami bonusowymi. Ponadto utwór "Battle Royale" został wykorzystany jako częściowy soundtrack w jednej z fanowskich przygód "Merry Witchmas " (stworzonej przez Ifrit Creative Group), która znalazla się także w reedycji.

Niedawno zespół wszedł ponownie do studia zarejestrować 2 nowe utwory. Pierwszy z nich Time of Contempt jest utworem dedykowanym dla Ifrit Creative Group -jego fragmenty zostały wykorzystane w trailerze promującym ich najnowszy projekt. Trailer można oglądnąć na ich oficjalnej stronie www.ifrit.pl .

Od 1 października 2010 zespół działa pod nowa nazwą Tesseraktus!!

Kontakt:
tesseraktus@polnet.tv
manager_tess@poczta.fm
507 815 367

Fani

 • Other Center - Portal muzyczny Tarnów nowości muzyczne 2014 wydarzenia newsy mp3

  Miasto: Skrzyszów / Tarnów /...

   

  O NAS: Portal muzyczny i forum www.othercenter.pl Kontakt:...

 • COSMIQUE7

  Miasto: Biłgoraj

   

  Cosmique7 został założony w grudniu 2006 by tworzyć Symfoniczny Gotycki...

 • Anna Soszynska

  Miasto: Nisko / Stalowa...

   

  Cześć Mam na imię Anka. Pochodzę z małej miejscowości w...

 • Agnieszka Stach

  Miasto: Stalowa Wola

   

  Agnieszka Stach, 19 lat. Śpiewam od około 8 lat, Przez 4 lata pobierałam...

 • PERIHELLIUM

  Miasto: TARNÓW

   

  WWW.PERIHELLIUM.COM Historia PERIHELLIUM zaczyna się na początku 2004...

 • Chojron

  Miasto: Tczew

   

  Zapraszam na http://www.jamendo.com/pl/artist/Chojron

 • erdeka

  Miasto: Giżycko

   

  W przygotowaniu kolejna płyta - premiera przewidywana na kwiecień/maj....

 • oFF KulturA

  Miasto: Mysłowice

   

  Skład zespołu oFF KulturA : Arek Ociepa - śpiew + gitara Łukasz...

 • Artur Rzesista

  Miasto: Łódź

   

  piszę teksty poszukuję wokalistek/-ów i muzyków do współpracy...

 • MegaMjuzik

  Miasto: Gdynia

   

  Fan każdej nieobojętnej i niegłupiej muzy!