Tesseraktus

Tesseraktus
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Stalowa Wola
Utworów:
8
Oglądany:
2617 razy
iDesk:
www.myspace.com/tesseraktus
Założenie konta:
9 maja 2009
Ostatnia aktualizacja:
23 sierpnia 2011
Początki zespołu sięgają zimy roku 2006, kiedy to Tomasz Zawadzki( perkusja) i Paweł Mucha( gitara solowa) rozwiązali formację "Margines" i podjęli próbę zmontowania nowej kapeli na rzecz tworzenia bardziej wyrafinowanej muzyki. Po krótkim czasie do zespołu dołączył basista -Tomasz Kowal( wczesniej Delusion) i powstało trwałe trio.

Zespół tworzył nowy materiał, ale także poszukiwał nowych brzmień. Zaczęło się najprościej-od klawiszy, ale dośc szybko zrezygnowano z takiej opcji. Następnie rozpoczęły się poszukiwania wokalu. Szcześliwym zbiegiem okoliczności do składu dołączył.... skrzypek-Adrian Małek i od tego momentu można mówić o powstaniu prawdziwego Tesseraktu. Zespół postanowił świadomie zrezygnować z wokalu na rzecz skrzypiec, uświadamiając sobie przy okazji, że rezygnacja z wokalu daje im dużo większe możliwości wykorzystania instrumentów w swojej muzyce.

Od początku zespołowi przyświecała idea tworzenia muzyki progresywnej. Muzycy nie za bardzo chcieli trzymać się standardów i brzmień typowych dla tego gatunku, co zresztą starają się do dzisiaj. Oczywiście nie można powiedzieć, że nie czerpią inspiracji z innych kapel. Można by tu wymienić np. Dream Theater, Rush, Yes, Liquid Tension Experiment, Planet X i tym podobne. Zawsze jednak zespół starał się trzymać własnej idei i dzięki wspólnym wysiłkom udało się dojść do miejsca, w którym zaczyna krystalizować się ostateczne brzmienie i styl.

Końcem roku 2008 zespół nagrał debiutancki album " The Unknown" i w pełni udostępnił go w sieci. Płyte można pobrać z profilu myspace zespołu (link na końcu "historii zespołu).

Z przyjemnością informujemy że wszystkie utwory z debiutanckiego albumu zespołu TESSERAKT - " The Unknown " znalazły się w polskiej, a także międzynarodowej reedycji jednego z największych hitów ostatnich lat w świecie gier komputerowych - gry "Wiedźmin". Utwory będzie można znależć bezpośrednio na płycie z materiałami bonusowymi. Ponadto utwór "Battle Royale" został wykorzystany jako częściowy soundtrack w jednej z fanowskich przygód "Merry Witchmas " (stworzonej przez Ifrit Creative Group), która znalazla się także w reedycji.

Niedawno zespół wszedł ponownie do studia zarejestrować 2 nowe utwory. Pierwszy z nich Time of Contempt jest utworem dedykowanym dla Ifrit Creative Group -jego fragmenty zostały wykorzystane w trailerze promującym ich najnowszy projekt. Trailer można oglądnąć na ich oficjalnej stronie www.ifrit.pl .

Od 1 października 2010 zespół działa pod nowa nazwą Tesseraktus!!

Kontakt:
tesseraktus@polnet.tv
manager_tess@poczta.fm
507 815 367

Grupy